Hesaplı ve lezzetli
Takanik Balık
(17 Ocak 2010)


İstanbul'a ne zaman gitsem uğradığım bir yer Takanik Balık, Fishmekan, Park Fora, Kıyı, İstinye Balık Evi favori yerlerim. Ama devir hesap devri. Herkesin kesesine uygun Takanik'i tek geçerim. İzmirlilere de İstanbullulara da öneririm...   DevamHalk balık yesin abiler
(10 Temmuz 2000)


...Fevkalade şahsiyetli bir salata geliyor çünkü. Kocaman çukur kapta yok yok ve tadı da çok güzel. Zaten balık ekmek de güzel. Bu arada hemen belirtmek gerekiyor. Yan masalarda çupra falan filan da yiyorlar. Yani Takanik klasik bir balık-ekmekçi değil...   Devam"Turistler de teknemize
ne olduğunu soruyor"


...Denizde olduğu için insanlara daha eğlenceli geliyordu tekne. Cebinde üç milyonu olan da geliyordu, 500 milyonu olan da. Burada da aynı fiyatlar geçerli. Amacımız çok para alıp insanları üzmek değil, ayda bir kere geleceklerine haftada iki kere gelmelerini sağlamak...   Devamİstanbul bırakılır mı?
(18 Ocak 2004)


Mizah çarpması bir isim olan "Takanik" adlı takadan çevirme balık lokantasında... Bir yanda Ayasofya'ya, öte yanda Marmara'ya bakarak, eski hapishanenin sanatçı mahkumlarının duvarlar arasında özgürlüğe pupa yelken satırlar ve desenler ürettiğini düşünerek Four Seasons'ın terasında...   Devam"yeniköy sahilinde balık ekmek satan, istenildiği takdirde içindeki masalarda da müşteri ağırlayabilen takanın ismi"

"yaratıcı laz aklının işletmeci kapitalist zihniyetle buluşup, allahın üçmetrelik, denize bile açılamayan, döt kadar kayıgına süper göndermeli isim bulması durumu"


Arnavutköy
   Birinci Cadde No. 87   Tel: (212) 263 83 46   263 83 47   (532) 451 48 12